"فاصله"

استادى ازشاگردانش پرسید: چرا ما وقتى عصبانى هستیم داد می‌زنیم؟ چرا مردم هنگامى که خشمگینهستند صدایشان را بلند می‌کنند و سر هم داد می‌کشند؟ 
شاگردان فکرى کردند و یکىاز آن‌ها گفت: چون در آن لحظه، آرامش و خونسردیمان را از دست می‌دهیم.

استادپرسید: این که آرامشمان را از دست می‌دهیم درست است امّا چرا با وجودى که طرف مقابلکنارمان قرار دارد داد می‌زنیم؟ آیا نمی‌توان با صداى ملایم صحبت کرد؟ چرا هنگامىکه خشمگین هستیم داد می‌زنیم؟ 
شاگردان هر کدام جواب‌هایى دادند امّا پاسخ‌هاىهیچکدام استاد را راضى نکرد.

سرانجام او چنین توضیح داد: هنگامى که دو نفر از دستیکدیگر عصبانى هستند، قلب‌هایشان از یکدیگر فاصله می‌گیرد. آن‌ها براى این که فاصلهرا جبران کنند مجبورند که داد بزنند. هر چه میزان عصبانیت و خشم بیشتر باشد، اینفاصله بیش تر است و آن‌ها باید صدایشان را بلندتر کنند.
سپس استاد پرسید: هنگامىکه دو نفر عاشق همدیگر باشند چه اتفاقى می‌افتد؟ آن‌ها سر هم داد نمی‌زنند بلکهخیلى به آرامى با هم صحبت می‌کنند. چرا؟ چون قلب‌هایشان خیلى به هم نزدیک است .فاصله قلب‌هاشان بسیار کم است.
استاد ادامه داد: هنگامى که عشقشان به یکدیگربیشتر شد، چه اتفاقى می‌افتد؟ آن‌ها حتى حرف معمولى هم با هم نمی‌زنند و فقط در گوشهم نجوا می‌کنند و عشقشان باز هم به یکدیگر بیش تر می‌شود.
سرانجام، حتى از نجواکردن هم بی‌نیاز می‌شوند و فقط به یکدیگر نگاه می‌کنند. این هنگامى است که دیگر هیچفاصله‌اى بین قلب‌هاى آن‌ها باقى نمانده باشد.

/ 16 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آسمان سخت

چقدر عجیبه که : - تا وقتی مریض نشی کسی برات گل نمیاره - تا فریاد نکنی کسی به طرفت بر نمی گرده - تا گریه نکنی کسی نوازشت نمی کنه - تا قصد رفتن نکنی کسی به دیدنت نمیاد

آسمان سخت

دوری ؛ دوستی های کوچیک رو ازبین نمی بره ؛ ولی به دوستیهای بزرگ عظمت میده . مثل باد که یه کبریت رو خاموش میکنه ولی شعله های آتش رو بزرگترمیکنه .

آسمان سخت

سلام دوست خوبم . ممنون از حضورتون . بسیار خوب من شما رو لینک میکنم . شمام منو با همون اسم آسمان سخت لینک کنین لطفآ‌. همیشه شاد باشین . [گل]

زهرا

ممنوم از حضورت!!! منو با دلتنگیهای زمان ما ...میتونی ادد کنی منم لینک میکنم!

جوجوطلا

سلام دوست من داستانک خوبی بود لذت بردم از حلاجی فاصله ی قلبها

مینا روزی

سلام.مرسی سر زدی من لینک کردم شما هم به اسم دل نوشته ها بلینک.[گل]

سحر

سلام ممنونم که سر زدی متن قشنگی بود[گل] منو با ستاره خاموش لینک کن [لبخند] وبلاگ قشنگی داری[لبخند]

گلی

سلام[لبخند] نوشته هت واقعا جالبن[پلک] لینکت کردم. میتونی منو با نام سایه شب لینکم کنی. ممنون

ساعی

سلام.توهم پر احساس مینویسی.به اسم شکوفه ی خیال لینکم کن.ممنونم

خانوم خانوما

2 پست اخرتم خوندم. خیلی خیلی جالب بود. واقعا با خوندن وبت احساس خوبی دارم . دستت درد نکنه.[گل]